LAMİNE VİNİL

Lamine Frontlite Branda

Lamine branda, vinilin her iki yüzeyine sıcak silindirden geçen laklı PVC nin lamine edilmesi şeklinde üretilir. Dijital Baskıya uygundur. Kısa süreli görsel sunumlarda tercih edilmektedir. UV, solvent, eco-solvent, latex baskı yapılabilir.

Kimyasal bir madde olan vinil, PVC kategorisinde olan bir üründür. Dayanıklı olması sebebi ile dayanımı uzun ömürlüdür. Dış etmenlerden kolay kolay zarar görmemektedir. Hafifliği ile üzerine kolay bir şekilde baskı yapılabilmektedir. Baskı sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır.

Vinil, dijital baskı sektöründe en fazla kullanılan malzemelerdendir. Uygun fiyatlı olmasının yanı sıra dayanıklı bir ürün olması sebebi ile de sıklıkla tercih edilmektedir. Açık hava reklam sektörünün en vazgeçilmez ürünleri arasında yer Vinil baskı aslında PVC esaslı kullanılan bir baskı çeşididir. Lamine vinil iç doku olan sentetik kumaşın ön ve arka yüzlerine film şeklindeki PVC’nin laminasyon makinelerinde lamine edilmesi şeklinde ürütilmektedir. Dijital baskı uygulanabilmesi için her iki çeşidin de vinilin üzeri özel işleme tabi tutulmaktadır.

Kumaşın her iki yüzeyine sıcak silindirlerden geçen laklı PVC’nin lamine edilmesi şeklinde üretilir. Üst kısımdaki PVC baskı tutmaya uygun bir biçimde formule edilmiştir. Jumbo bobin halinde makineden çıkartılan ürün 50 metrelik boylar halinde rulo yapılır. Sarılma aşamasında yüzey kalite kontrolü de yapılır. Ardından da rulolar zarar görmeyecek şekilde paketlenir. Sert karton tüpe konulanları da mevcuttur.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

110cm • 160cm
250cm • 320cm

İstenilen Genişlikte
Kesilebilme İmkanı

50 mt

250gr/m2
400gr/m2

Beyaz

Parlak