BLACKOUT VİNİL

Lamine Blackout Branda

Lamine blackout branda, daha çok dış mekanlarda kullanılacak reklam ürünlerinde aktif olarak yararlanılan bir yöntemdir. Özellikle elektrik aydınlatma direklerinde yer alan ince uzun bannerlar en iyi kullanım alanı ve örneklerdir. Çift taraflı olarak baskı yapılmasına imkan sağladığı için sıkça tercih edilmektedir.

Normalde elimizdeki teknoloji her türlü malzeme üzerine çift taraflı olarak baskı yapılmasına imkan tanımaktadır. Fakat burada önemli nokta iki tarafa da uygulanan baskıların özellikle güneş ışığının vurması durumunda birbirleri üzerine çıkmasıdır. Normalde reklamcılık sektöründe kullanımda olan materyallerin hemen hemen hepsi bu durumu engelleyememektedir. Bahsettiğimiz materyallere blackout malzemeleri dahil etmiyoruz. Çünkü blackout malzemelerde çift taraflı olarak baskı yapılacak iki yüzeyin arasına siyah renkte bir ayırıcı katman konulmaktadır.

Blackout brandada iki yüzeye de etki edecek siyah bir arka fon sağlandığı için renk ve görsel geçişi yaşanmaz, net ve canlı bir görüntü elde edilir. Siyah katman ışığın geçirilmesini imkansız hale getirdiği için sağlıklı bir şekilde iki tarafa da baskı yapılabilmektedir.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

280cm

Çift Yön
Baskı İmkanı

50 mt

440gr/m2
480gr/m2

Beyaz

Parlak